Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018

Ο Α Ο Λουτρακίου στεναχώρησε μερικούς γιατί νίκησε με 1-0 την Ρόδο. Ξύδι από το καλό του βιομηχάνου Πισιμίση

Το Κορινθιακό Ποδόσφαιρο
έχει ηγέτες που θα μπορέσουν
να  το πάνε μπροστά  εικονικέ
και δειλέ πρόεδρε της Ένωσης

Παρακολούθησα το Δεύτερο ημιχρόνιο του αγώνα του Α Ο Λουτρακίου με την ομάδα της Ρόδου.
Είμαι βέβαιος ότι αν ο Α Ο Λουτρακίου ήταν στην
εποχή που εδώ στο Λουτράκι σέρνανε τα σκυλιά με τα λουκάνικα θα έπαιζε στην πρώτη εθνική κατηγορία.
Αφού σήμερα με τα αβάσταχτα έξοδα μια μικρή παρέα φίλων την κρατάει την ομάδα ζωντανή είναι πολύ μεγάλος άθλος
Και να μη ξεχνάμε ότι ο διαιτητής ήταν από την Μυτιλήνη που σημαίνει ότι οι εισπράξεις του αγώνα δεν θα έφτασαν για να πληρώσουν τα έξοδα του.
Και δεν είναι η πρώτη φορά που διαιτητεύει νησιώτης αγώνα του Α Ο Λουτρακίου.
Αν και απουσίαζαν τέσσερα βασικά στελέχη της Λουτρακιότικης ομάδας και οι μεταγραφές στο τέλος πήρε τους τρεις βαθμούς επειδή έχει μια άμυνα που αν είχε και ένα γκολτζή σήμερα θα έτρεμε στην κυριολεξία ο Εθνικός του Πειραιά.
Το μοναδικό τέρμα το πέτυχε με φάουλ ο Ηλίας Σιώκος που είχε όπως έμαθα και ένα δοκάρι στο πρώτο ημιχρόνιο.Που όταν βλέπω αυτό το παίκτη αισθάνομαι να με βασανίζουν πολλά ερωτηματικά.Γιατί αυτό το ταλέντο έμεινε ταλέντο ενώ θα μπορούσε σήμερα να είχε φορέσει την φανέλα μιας ομάδας πρώτης εθνικής κατηγορίας.
Μετά την λήξη του αγώνα ήμουνα πίσω από μια παρέα που είχαν πολύ στεναχωρηθεί που ο Α Ο Λ νίκησε.Μάλιστα είμαι βέβαιος ότι ο ένας από αυτούς λόγω των γνωριμιών με την ένωση θα χρησιμοποίησε πρόσκληση