Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017

εδώ είναι ο Νικηφόρος να ξεσκεπάζει

Είπα  και έγραψα ότι δεν θα σας αφήσω σε χλωρό κλαδί και όλα θα τα γράφω
και όλα θα τα φωνάζω  Kαι να σήμερα τι κάνω με τους διαιτητές  Και διαβάζω τους διαιτητές που μας τους γνωρίζουν οι αρμόδιοι το βράδυ της Παρασκευής χωρίς να υπάρχει καμία δικαιολογία γι αυτή την καθυστέρηση. Βέβαια τρέμουν την  κριτική του Νικηφόρου και περιμένουν να κλείσει η εφημερίδα  για να μη
 έχω το χρόνο εκεί να τους κρίνω.Αλλά ξέχασαν το μπλοκ
Και εδώ έχουμε στον αγώνα Κόρινθος 06 με τον Πανκαμαριακό τον κορυφαίο Κορίνθιο διαιτητή Κεφιλή και εδώ δεν υπάρχει καμία αμφισβήτηση
Και ερχόμαστε στον άλλο αγώνα που και αυτός είναι μεγάλης σημασίας και βάζουμε έναν  τέως αξιολογημένο επόπτη ως  διαιτητή για να είναι του χεριού μας. Γιατί κ. Καλλιόλια πήρατε ένα κομμένο επόπτη τον Πυργάκη  και τον βάλατε διαιτητή σ ένα αγώνα τεράστιας σημασίας Θα είμαι εδώ για να σας ξεσκεπάζω
Και ας πάρουμε τους διαιτητές που έχετε ορίσει να διαιτητεύσουν αγώνες του Π Α Σ  που δεν πάνε για τίποτα με μια μόνο μια εξαίρεση τον Γιάννη Κακριδή.που ήταν με την Δάφνη Εξαμιλίων και εκεί είχαμε το 0-6
Αλλά να πάρουμε τους άλλους αγώνες.

Π Α Σ Κόρινθος -Ίσθμιακός Διαιτητής Σπηλιώτης Δεν έχει καμία φιλοδοξία αφού δεν υπάρχει στους καταλόγους των διαιτητών τους αξιολογημένους. Και έκανε το θαύμα του στον αγώνα αυτόν αδίκησε τον Ισθμιακό μια και ο πρόεδρος του ψήφισε την συνέχιση της Αναγέννησης του Κορινθιακού ποοσφαίρο

Π Α Σ Κόρινθος --Αστέρας Δερβενίου Διαιτητής Φραντζής Και αυτός εκτός πινάκων με τον γνωστό σφαγιασμό της ομάδας του Αστέρα που που η διοίκηση του  πίστεψε στην αναγέννηση και μαύρισε τον πρόεδρο του Στρατή Μαραγκό.

ΠΑΣ Κόρινθος --Παννεμεατικός Διαιτητής Ψυχογιός  Χωρίς και αυτός αξιολογημένους με φιλοδοξίες για το μεροκάματο.

Ηρακλής Λεχαίου --Π Α Σ Κόρινθος διαιτητής Καλαράς  Εδώ υπάρχει ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα Αυτός ο διαιτητής ενώ είναι ικανός αν και πολύ νέος προτίμησε να είναι εκτός πινάκων. Και όταν διαιτητεύει τον ιστορικό Π Α Σ ξεχνά τους κανονισμούς όπως έκανε και με τον Ηρακλή Λεχαίου.
Αποτέλεσμα του εσκεμμένου ορισμού του Πυργάκη και ενώ το αποτέλεσμα είναι 0-0 μέχρις το 42 λεπτό ο Π Α Σ πετυγχάνει τέρμα από θέση οφσάιτ και στο επόμενο λεπτό με ανύπαρκτο πέναλτι το δεύτερο τέρμα Όταν πηγαίνει στα αποδυτήρια στο ημιχρόνιο με ένα σκορ 2-0 με δυο ανύπαρκτα τέρματα και ο πλέον αφελής δεν μπορεί να φανταστεί ότι οι παίκτες της Θύελλας Πετρίου θα μπορούσαν να ανατρέψουν το σε βάρος τους αποτέλεσμα.
Βέβαια ο πρόεδρος της Θύελλας εκ πεποιθήσεως ψηφίζει Αναγέννηση και καλά να πάθει. Εμείς τον συγχαίρουμε γιατί πιστεύει στον εικονικό πρόεδρο.