Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

Πεντάρα με Βέλλιο και Κασάμι η Νότιγχαμ

notigxam
O Παϊτίμ Κασάμι έβγαλε την ασίστ στο πρώτο γκολ, ο Απόστολος Βέλλιος έβαλε το δεύτερο και η Νότιγχαμ Φόρεστ διέλυσε με 5-2 εκτός έδρας τη Μπάρνσλεϊ.
Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για την ομάδα του Μοντανιέ, η οποία επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε ανεπιτυχείς προσπάθειες όπου είχε μαζέψει μόλις ένα βαθμό.
Σημαντικό ρόλο μάλιστα διαδραμάτισαν και δύο... δικά μας παιδιά. O δανεικός από τον Ολυμπιακό, Παϊτίμ Κασάμι έδωσε την ασίστ για την ισοφάριση σε 1-1 στο 13'. Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως οι γηπεδούχοι ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ, αλλά στο 24' ήρθε ο Βέλλιος για να απαντήσει εκ νέου.
Στην εκπνοή του ημιχρόνου μάλιστα έγινε και η ανατροπή με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Λάνσμπερι, ο οποίος έφτασε και σε χατ τρικ στο 82', αφού στο 63΄ ο Όσμπορν είχε κάνει το 2-4. Από το 66' η Μπάρνσλεϊ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω απευθείας κόκκινης στον Γουότκινς.
Πλέον οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στη 16η θέση και το +6 από τη διακεκαυμένη ζώνη με ματς παραπάνω όμως.