Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019

Με πέναλτι ο Π Α Ο Κ νίκησε

ΠΑΟΚ-ΠΑΣ
ΤΕΛΟΣ! Με μεγάλη δυσκολία, παρά την καθολική υπεροχή του, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη και συνέχισε με τη διαφορά αμείωτη στην κορυφή!
95' Κίτρινη στον Γιαννούλη.
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις στο παιχνίδι.
87' ΓΚΟΛ! 2-1 για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβιντέρσκι είναι ο σκόρερ! Ο Ελ Καντουρί σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, ο Μάτος γύρισε τη μπάλα με κεφαλιά, ο Βελλίδης απέκρουσε ασταθώς και ο Πολωνός φορ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
82' Ο Παμλίδης στη θέση του Κρίζμαν.
78' Ο Βαρέλα βρέθηκε στο έδαφος σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά, φωνές για πέναλτι, "παίζεται" από τον Φωτιάδη.
77' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.
Υπάρχει όντως ένα τράβηγμα του Λίλα στον Ακπόμ στην αρχή της φάσης, αλλά το πέναλτι δεν δίνεται τότε, αλλά στη συνέχεια όταν ο παίκτης του ΠΑΟΚ βουτάει μόνος του.
76' Το χάνει ο Ακπόμ, που το στέλνει δεξιά και ο Βελλίδης αποκρούει!
75' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ για τράβηγμα του Λίλα στον Ακπόμ!
74' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ελ Καντουρί αντικαθιστά τον Μίσιτς.
74' Ο Πάντελιτς περνάει στη θέση του Βιντάλ, στην πρώτη αλλαγή του Πετράκη, που είναι αναγκαστική.
70' Ο Ακπόμ ξεπετάχτηκε από αριστερά, αλλά το σουτ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
68' Στη θέση του Λημνιού, πέρασε ο Σβιντέρσκι. Με δύο επιθετικούς πλέον οι γηπεδούχοι.
64' Νέο σουτ από τον Μαουρίτσιο, η μπάλα πάνω από την εστία του Βελλίδη.
62' Σέντρα του Λημνιού, στην κίνηση από το ύψος της περιοχής το σουτ του Μαουρίτσιο, ψηλά άουτ η μπάλα! Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους.
59' Πρώτη αλλαγή για τον Λουτσέσκου, ο Ζαμπά αντικαθιστά τον Μπίσεσβαρ.
55' Κίτρινη στον Λίλα.
Στη φάση της ισοφάρισης ο Μάνος φαίνεται πως βρίσκεται οριακά μπροστά από τη γραμμή άμυνας του ΠΑΟΚ σε θέση οφσάιντ.
52' ΓΚΟΛ! 1-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Βαθιά μπαλιά του Μπουκουβάλα, ο Μάνος πλάσαρε ωραία τον Πασχαλάκη και ισοφάρισε!
47' Σουτ από τον Πέλκα μέσα από την περιοχή, απόκρουσε ο Βελλίδης.
Σέντρα στο β' μέρος.
Ημίχρονο στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0.
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
45' Kίτρινη στον Πέλκα.
41' Κίτρινη για τον Κρίζμαν.
Όπως φαίνεται από το ριπλέι, τον Ακπόμ έχει ανατρέψει ο Σκόνδρας έξω από την περιοχή και ο Ευαγγέλου δεν έχει κάνει παράβαση. Επομένως θα έπρεπε να δοθεί φάουλ και ν' αποβληθεί με 2η κίτρινη ο Σκόνδρας.
38' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Πέλκα να ευστοχεί από τα 11 μέτρα, 1-0!
37' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε μαρκάρισμα του Ευαγγέλου στον Ακπόμ.
29' Κίτρινη στον Σκόνδρα.
Ο ΠΑΟΚ έχει... κατασκηνώσει έξω από την περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα και τον σφυροκοπεί.
21' Εξαιρετική κίνηση του Γιαννούλη από αριστερά, κόβει στο πέναλτι, αλλά ο Μίσιτς σουτάρει ψηλά άουτ!
84-16 η κατοχή υπέρ του Δικέφαλου του Βορρά!
19 'Κίτρινη στον Ευαγγέλου.
12' Σέντρα του Μπίσεσβαρ, ο Μάτος πήρε την κεφαλιά και γύρισε την μπάλα προς την περιοχή, με τον Βελλίδη να διώχνει με γροθιές!
10' Τρομερή προσπάθεια του Λημνιού από δεξιά, με πολλή δύναμη μπήκε στην περιοχή και ο Βελλίδης με τα πόδια έδιωξε το γύρισμά του
9' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Γιαννούλης σέντραρε από αριστερά, ο Ακπόμ έπιασε την κεφαλιά και ο Βελλίδης έπεσε κι έδιωξε σε κόρνερ.
6' Σουτ από τον Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Βελλίδης.
Ο ΠΑΟΚ πιέζει ψηλά από την αρχή της αναμέτρησης.