Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018

Η καταγενική παραδοχή πρωταθλήτρια της Κορινθίας.

Κόρινθος 06--Αστέρας Δερβενίου  4-0
Δεν γνωρίζουμε πόσες ενστάσεις έχει σκηνοθετήσει ο εικονικός και δειλός  πρόεδρος της Ε Π Σ Κορινθίας

Όταν πήγα στο Θώδειο στάδιο για να παρακολουθήσω το δεύτερο ημιχρόνιο με στσμάτησε ένας φίλαθλος και με ρώτησε πως βλέπω το τοπικό πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας

Και του έδωσα την παρακάτω απάντηση." Μια ομάδα διεκδικεί το πρωτάθλημα και χάνει σε τρία παιχνίδια από την Κόρινθο 06 Το πρώτο στο πρωτάθλημα με 3-2 με ένα τέρμα οφσάιντ ( το δεύτερο του Ιστορικού ) και ένα πεντακάθαρο πέναλτι.υπέρ της Κορίνθου 06 που δεν το έδωσε ο Διαιτητής Νεοφυτιάδης.
Και αυτός ο αγώνας ήταν ο δεύτερος μέσα σε 72 ώρες και ο πρώτος ήταν με τον Α Ο Λουτρακίου για το κύπελλο που είχε και παράταση.Και έπαιξε και δυο αγώνες για το Κύπελλο Κορινθίας. Και στον πρώτο αγώνα που έγινε στο γήπεδο της νίκησε τον ιστορικό Π Α Σ με 2-0 Και στο επαναληπτικός που ήταν στο γήπεδο του Συνοικισμού έδρα του ιστορικό το διέλυσε με σκορ 1-4 Μέσα σε χρονικό διάστημα μικρό έχει η Κόρινθος 06 τρεις νίκες και έχει πετύχει 9 τέρματα και έχει δεχτεί 3 Τώρα αν ο κ. εικονικός και δειλός πρόεδρος της ένωσης θέλει να βγάλει πρωταθλητή τον Π Α Σ γνωστές είναι οι επιθυμίες του. Αλλά είπαμε άλλο να παίζεις ποδόσφαιρο και άλλο να είσαι των παρασκηνίων

Στο Διαιτητή Φραντζή που είχε ως βοηθούς τους Παπανικολάου και Θεοδωρόπουλο οι ομάδες παρουσιάστηκαν με τις παρακάτω συνθέσεις

ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΄06:

Κεμαλάι --Γκουριώτης --Φίλης --Μαγγίνας --Μαυρέλης -- Λαζάρου --Σάντα --Βάσος --Δημητριάδης --Τζανέτος --Αράπογλου --
 Έπαιξαν και οι Τριμπόνιας --Οικονόμου --Χατζηφρωνίου --Χρυσαφίδης

Αστέρας Δερβενίου

ΦΡΑΤΖΗΣ Φρατζής --Κουτρούλης --Γεωργόπουλος --Μαυρίδης -- Έξαρχος --Βασιλάρης --Βασιλειάδης --Τάφα --Πεθάνης --Σκούφης --Ασημακόπουλος

Για την ιστορία τα τέρματα πέτυχαν οι Δημητριάδης -- Μαγγίνας --Τζανέτος --Χατζησωφρονίου.