Κυριακή 19 Απριλίου 2015

Α Ο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ---ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 2-2

Αν και η ώρα δεν βόλευε αρκετοί φίλαθλοι παραβρέθηκαν στο Θώδειο Στάδιο για να παρακολουθήσουν τον αγώνα Α Ο Λουτρακίου με την ομάδα του Ερμή Κιβερίου

Στον Διαιτητή Γκοβέτση που είχε συνεργάτες τους Νίκα και Κύριο οι ομάδες παρουσιάστηκαν με τις παρακάτω συνθέσεις :

Α Ο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ :

Καλιακμάνης ---  --Νώτης  --Ντερτιλής - Διαμαντόπουλος  -- Σπέτσης -- --Σουσούνης  --- )   --Σιώκος   --Μαυρέλης --Τσώκος--Παπουτσής
-Χρυσαφίδης

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ

Γκοζιότης --Τσιέρης --Ζίου-- Καπλατζης --Σελήυς--Ισούφη--Καλυβόπουλος -- Κέλη--Μπίτσης-- Κακαβάς --Μαρίνης

Κυριότερες φάσεις του αγώνα

Στο 8 λεπτό τ5ου αγώνα καρφωτή κεφαλιά του Μπίτση  του Ερμή αναγκάζει τον Καλλιακμάνη να δείξει τα πλούσια; προσόντα του
Στο 11 λεπτό δυνατό σουτ του Διαμαντόπουλου το αποκρούει ο Γκοζιότης
Στο 30 λεπτό ο Κακαβάς  του Ερμή χάνει την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όπως και τρία λεπτα αργότερα ο Σιώκος κάνει μια από αυτές τις πάσες που ονομάζονται στο ποδόσφαιρο να το πάρεις και χωρίς κόπο να το βάλεις αλλά ο Διαμαντόπουλος δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την υπέροχη αυτή πάσα.
Και το ημιχρόνιο έληξε μσα 0 -0
Και ερχόμαστε στο δεύτερο ημιχρόνιο και πριν νασ ανοίξουμε τα μάτια μας στο 56 λεπτό ο στρατηγός Σιώκος δίνει την μπάλα στον Παπουτσή και αυτός διαμορφώνει  το Α Ο Λουτράκι --Ερμής 1-0
Και στο 66 λεπτό ο Μαρίνης σεντράρει καο ο Κακαβάς ισοφαρίζει.
Και φτάνουμε στο 80 λεπτό και μετά από κόντρες η μπάλα καταλήγει στον Χαστηστάμου που διαμορφώνει το αποτέλεσμα Α Ο Λουτρακίου -- Ερμής = 2-1 Στο 82 λεπτό αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρυτα ο Τσώκις του Α Ο Λοεακίου .Και έρχεται στο 94 λεπτό ο Ερμής με φάουλ το Φίλη να διαμορφώσει το τελικό 21-2