Δευτέρα 14 Αυγούστου 2017

Ένας φιλικός αγώνας μεταξύ Πέλοπα Κιάτου και Α Ο Λουτρακίου.

Σε ένα γήπεδο που κάποτε ήταν ένα στολίδι και σήμερα ακατάλληλο να μπορεί κάποιος να παρακολουθεί έναν ποδοσφαιρικό αγώνα

Συναντήθηκαν δυο ομάδες του νομού μας που θα παίζουν στο πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας.Αν και ο αγώνας δεν είχε διαφημιστεί ο κόσμος ήταν αρκετός στο πλαστικό γήπεδο του Κιάτου
Και έτσι ο νεοφερμένος στο πρωτάθλημα αυτό Πέλοπας αντιμετώπισε τον αρχαιότερο Α Ο Λουτρακίου.
Δυστυχώς ο αγώνας ήταν λόγω εποχής μέτριος  με αισθητά υστερήσαντα τον Πέλοπα που στο δεύτερο ημιχρόνιο στην κυριολεξία δεν βλεπόταν.
Δυστυχώς για την ομάδα του Κιάτου δεν έχει ενισχυθεί από παίκτες ικανούς που θα μπορούσαν να την κρατήσουν στο πρωτάθλημα της τρίτης εθνικής κατηγορίας
Και ο Α Ο Λουτρακίου που στο πρώτο ημιχρόνιο είχε κόντρα τον αέρα έδειξε ότι έχει καλή άμυνα Αλλά στο δεύτερο ημιχρόνιο τα διαβολάκια που έπαιξαν έστειλαν ένα μήνυμα Ότι εδώ είναι και οι αρμόδιοι να μη τους ξεχνούν
Ο τερματοφύλακας Κιούλος καλό είναι να διευθύνει τους αμυνόμενους αλλά όχι και να μη βάζει γλώσσα μέσα.
Ο Πέλοπας να προσέξει τους φιλάθλους του γιατί γιατί αν αυτά τα έλεγαν εναντίον των αντιπάλων τους σ ένα επίσημο αγώνα και ο διαιτητής τα έγραφε στο φύλλο του αγώνα θα είχαμε τιμωρία της έδρας.
Για την ιστορία ο αγώνας έληξε ισόπαλος ( 2- 2 )Και ο διαιτητής του αγώνα Νίκος Τριαντάφυλλος ήταν αψεγάδιαστος.