Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 2-1

ΑΣΤΕΡΑΣ
Τέλος του αγώνα. Ο Αστέρας πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Επικράτησε του Ατρόμητου με 2-1.
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90': Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο.
89': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Φάρλεϊ Ρόσα, μέσα ο Γιακουμάκης.
86': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μέσα ο Ιγκλέσιας, εκτός ο Λουίς Φερνάντεθ.
84': Κίτρινη κάρτα στον Άνχελ.
78': Ο Γούτας πιάνει την κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας, η μπάλα έξω.
76': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα δίνει τη θέση του στον Κρέστι.
73': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος από καλή θέση κάνει την κεφαλιά, η μπάλα παίρνει, ο Παπαδόπουλος με δυσκολία απομακρύνει σε κόρνερ.
71': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Γούτα και κόρνερ
70': Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση.
65': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτός ο Χαουρέγκι, μέσα ο Μπόρχα Φερνάντεθ.
60': Ο Νταβιώτης βγάζει κάθετη για τον Μανούσο, αυτός ήταν σε δύσκολη θέση, δεν μπόρεσε ν' απειλήσει.
56': Μπαλιά από τον Ρόσα στον Μανούσο, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά απόκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
53': ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος. Εκτέλεσε κόρνερ ο Κατράνης και ο Ρισβάνης μειώνει για την ομάδα του Περιστερίου.
50': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ επιχειρεί το σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μάντσον, μέσα ο Νταβιώτης
Τέλος ημιχρόνου στην Τρίπολη.
45': Φάουλ του Ρισβάνη στον Καπίγια. Αυτή τη φορά τιμωρείται με κίτρινη κάρτα
43':  Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Λουίς Φερνάντεθ έκανε το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και άουτ.
38': Ο Βέλλιος κάνει την κεφαλιά, η μπάλα έξω.
33': Ευκαιρία για τον ΑστέραΔιαγώνια μπαλιά για τον Μαρκ Φερνάντεθ στα αριστερά, πλασάρει ο Ισπανός και πάλι ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου απομάκρυνε σε κόρνερ.
25': Ο Μανούσος κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα έξω από την εστία του Παπαδόπουλου.
21': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Καχίλα, μέσα ο Μπαένα
18': Δοκάρι για τον Αστέρα. Ο Ριέρα κάνει το σουτ εκτός περιοχής, βρήκε χώρο, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Μανδάς.
13': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ βγάζει για τον Λουίς Φερνάντεθ, ο δεύτερος κάνει το πλασέ με το αριστερό, ο Μανδάς απομακρύνει σε κόρνερ.
7': ΓΚΟΛ ο Αστέρας. Ο Χαουρέγκι μπαίνει μόνος του και περνάει όλη την άμυνα των φιλοξενούμενων, πλασάρει τον Μανδά, ο γκολκίπερ του Ατρόμητου απομακρύνει, στο ριμπάουντ ο Μαρκ Φερνάντεθ πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του, του Αστέρα.
6': Κίτρινη κάρτα στον Καπίγια.
3': ΓΚΟΛ ο Αστέρας. Ο Ριέρα μπαίνει από δεξιά, ο Λουίς Φερνάντεθ αφήνει την μπάλα στον Μαρκ Φερνάντεθ και αυτός νικά τον Μανδά.