Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018

Θύελλα Πετρίου -- Κόρινθος 06 0-2

Η επανάστασης που σημαίνει Ανάσταση άρχισε από το γήπεδο του Πετρί από έναν διαιτητή που σφύριξε  ότι είδε και είμαι βέβαιος ότι θα μπήκε στην μαύρη λίστα γι αυτο ίσως  αρχίζει να γίνεται κάτι σωστό από τον διαιτητή αυτόν

Ενώ  έπρεπε  το πρώτο  ημιχρόνιο η Κόρινθος 06 να είχε ένα προβάδισμα μεγάλο στο δεύτερο ημιχρόνιο έγινε κάτι που παρακολουθώ ποδόσφαιρο
χρόνια πρώτη φορά το αντίκρισα  Επί 20 λεπτά να μη υπάρχει η ομάδα Κόρινθος 06 και οι παίκτες της Θύελλας Πετρίου  να εντυπωσιάζουν. Θυμήθηκα τον  αγώνα Κόρινθος 06 -- Πανκαμαριακός που και εκεί δεν υπήρχε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα η ομάδα που διεκδικούσε το πρωτάθλημα και το οποίο και στην συνέχεια έχασε.
Εδώ όμως έτυχε τον αγώνα να τον διαιτητεύει ένας διαιτητής που πρέπει να έχει ανεξαρτοποιηθεί
Τώρα αυτή την ελεύθερη από την οδό Νοταρά 48 διαιτησία πως θα την πληρώσει ο διαιτητής αυτό θα το δούμε στην  συνέχεια του πρωταθλήματος
Και εδώ θέλω να με ακούσουν οι φίλοι της Θύελλας που οι παίκτες των τα έδωσαν όλα και κάτι παραπάνω αλλά η διαφορά των παικτών  σε όλα ήταν τεράστια . Και αν δεν υπήρχαν  τρεις φίλαθλοι ο αγώνας μπορεί να είχε ακόμα και θετικό αποτέλεσμα υπέρ της ομάδας  των Και αυτά τα γράφει ένας φίλος της Θύελλας και όχι κάποιος που είναι απέναντι στην ομάδα που έχει φίλους 300 κάτοικους ενός χωριού. Το να βρίσεις έναν  διαιτητή είναι πολύ εύκολο να αποδείξεις όμως τα λάθη του είναι πολύ δύσκολο.
Και ας πάρουμε τα πέναλτι που έγινα μπροστά μου δηλαδή σε απόσταση 30-40 μέτρα  Το πρώτο το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας ήταν καθαρή ανατροπή του παίκτη. Και το δεύτερο ενώ ο παίκτης ήταν σε προφανή θέση να πετύχει τέρμα ανετράπη και αυτός ήταν ο λόγος που είδε και την κόκκινη κάρτα ο παίκτης της Θύελλας Η δεύτερη κόκκινη και αυτή δικαιολογημένη αφού ο παίκτης της Θύελλα κλότσησε εν ψυχρώ αντίπαλο  του.
Αν στη θέση του διαιτητή ήταν ο παλαιός Ρούτσι δεν υπήρχε καμία περίπτωση να έφευγε από το Πετρί η Κόρινθος 06 με τους 3 βαθμούς αφού δεν θα έδινε τα δύο πέναλτι που ήταν. Τα πρώτα 20 λεπτά του δεύτερου ημιχρόνιου δεν την έχω δει ποτέ την Κόρινθο 06 να παίζει αυτό το άσκημο ποδόσφαιρο.

Πρέπει οι ποδοσφαιριστές της να καταλάβουν ότι κανένα πρωτάθλημα δεν τελείωσε,. Ο επόπτης Τάγαλης πρέπει να μάθει ότι δεν κάνουν διάλογο με τους φιλάθλους