Τετάρτη 11 Απριλίου 2018

Άγγιξε το θαύμα η Γιουβέντους, αλλά η Ρεάλ πήρε την πρόκριση!

Η Γιουβέντους πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση βρέθηκε να νικάει τη
Ρεάλ μέσα στη Μαδρίτη με 0-3, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου ματς, ωστόσο ένα αμφισβητούμενο πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα έδωσε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Champions Leagueστους Ισπανούς.
Μπλακ άουτ για τους «μερένχες» στο πρώτο ημίχρονο και οι άψογα στημένοι «μπιανκονέρι» δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη. Με κεφαλιές του Μάντζουκιτς στο 2’ και στο 37’ μπήκαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 2-0 κι έβαλαν «φωτιά» στην πρόκριση.

Η Ρεάλ ανέβηκε αισθητά στο δεύτερο όμως ο Νάβας την «κρέμασε» στο 61’ και ο Ματουιντί σπρώχνοντας την μπάλα στην κενή εστία έστελνε το ματς στην παράταση.
Στο 90+3’ ο Βάσκεθ βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από μαρκάρισμα του Μπενατιά, ο Όλιβερ έδειξε την «άσπρη βούλα» και ύστερα από τον πανικό που επικράτησε και είχε ως αποτέλεσμα και την απευθείας αποβολή του Μπουφόν για «γαλλικά» στον ρέφερι ο Ρονάλντο ευστόχησε κι έστειλε τη Ρεάλ στα ημιτελικά του Champions League.