Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Κεκλεισμένων των θυρών συνεχίζεται το δράμα των αδυνάτων οικονομικά ομάδων του πρωταθλήματος Σούπερ Λίγκα

«Όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος»

Ολοκληρώθηκαν τα τρία παιχνίδια. Τα τελικά αποτελέσματα: Καλλονή-Βέροια 4-1, Κέρκυρα-ΟΦΗ 4-1, Πανιώνιος-Πλατανιάς 0-0.

Τέταρτο γκολ από την Καλλονή με τον Αντέντζο στο 93'

Ο Γκόμεζ σκοράρει στο 74' και ανεβάζει το σκορ στο 4-1 υπέρ της Κέρκυρας.

Γκολ για  την Καλλονή στο 71', 3-1 τη Βέροια με το δεύτερο γκολ του Λεοζίνιο.

Τέταρτο πέναλτι στην Κέρκυρα, το τρίτο υπέρ των γηπεδούχων. Στο 58' ο Κόντος ευστοχεί για το 3-1.

Γκολ για την Κέρκυρα. Στο 55' με πλασέ του Ανδρεόπολου το 2-1.

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

Ολοκληρώθηκε το α΄ ημίχρονο. Τα αποτελέσματα: Καλλονή-Βέροια 2-1, Κέρκυρα-ΟΦΗ, Πανιώνιος-Πλατανιάς 0-0.

Δεύτερο πέναλτι για την Κέρκυρα και δεύτερη κίτρινη στον Ροβύθη. Εκτελεί ο Καϊκούτ στο 42', αποκρούει και πάλι ο Λόρια και η μπάλα στο δοκάρι και απομακρύνεται.

Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Τζορτζ ευστοχεί στο 31' και ισοφαρίζει.

Πέναλτι για την Κέρκυρα. Στο 21΄εκτελεί ο Γκόμεζ, αποκρούει ο Λόρια, αλλά ο Κόντος παίρνει το ριμπάουντ και γράφει το 1-0.

Πέναλτι υπέρ της Καλλονής. Στο 19' ο Χουάνμα εκτελεί και ο Τζινάρ αποκρούει.

Δεν πέρασε ούτε λεπτό από την ισοφάριση της Βέροιας και ο Λεοζίνιο με γκολάρα βάζει και πάλι μπροστά στο σκορ την Καλλονή.

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Καλτσά στο 16' και η Βέροια ισοφαρίζει.

Γκολ για την Καλλονή στο 13' με κοντινό πλασέ του Χουάνμα.

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια.

Mε τρία ματς συνεχίζεται η δράση στην 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στις 17.15. Πρόκειται για τις αναμετρήσεις: Καλλονή-Βέροια, Κέρκυρα-ΟΦΗ και Πανιώνιος-Πλατανιάς.

Oι ενδεκάδες στο ματς Καλλονή-Βέροια:

ΚΑΛΛΟΝΗ: Χογκ, Αντέτζο, Κριπιντίρης, Γιορέντε, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα, Πετρόπουλος.

ΒΕΡΟΙΑ: Τζινάρ, Βέρτζος, Κάλι, Μαραγκός, Νέτο, Βεργώνης, Μπαλάφας, Πέρεζ, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Μπεν.

Οι ενδεκάδες στο Κέρκυρα-ΟΦΗ:

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης, Μανωλάς, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκαζαριάν, Γκόμεζ, Καρντόζο, Μαρκόφσκι, Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος.

ΟΦΗ: Λόρια, Δαμιανάκης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Μαραθιανός, Μακρής.

Οι ενδεκάδες στο Πανιωνιος-Πλατανιάς:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Σιώπης, Τασουλής, Μπουμπαλ, Μητρόπουλος, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Γιάννου, Φούντας, Χατζησδαΐας, Μπακασέτας.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Ολιμπα, Γκόμες, Μπανανά, Κουλιμπαλί, Αζράκ, Ζαραδούκας, Τετέ, Τόρες, Δημήτρης, Όρτα, Γκαβιλάν.