Παρασκευή 25 Μαΐου 2018

Η επαναστατική αλλαγή στο Κορινθιακό ποδόσφαιρο ας έχει αφετηρία τον αγώνα Ολυμπιακού -- Σαρωνικού

Πρόεδρε του Α Ο Λουτρακίου η παρουσία σου στο Θώδειο έχει μεγάλη σημασία

Περίμενα με ανυπομονησία τον ορισμό των διαιτητών μετά το φιάσκο που είχαμε τον περασμένο Σάββατο και στον αγώνα Ηρακλή Λεχαίου --Σπαθοβούνι που δεν παίχθηκε μπάλα ούτε ένα ημιχρόνιο και προσωπικά δέχτηκα μια προδοσία από ένα διαιτητή που πίστεψα.
Διαιτητής του αγώνα  Ολυμπιακός Λουτρακίου --Σαρωνικός Γαλατακίου όρισε ο Γιώργος Καλλιολιας τον Διαιτητή Ρούτσι που κατή την φετινή ποδοσφαιρική περίοδο ήτα άψογος. Μα κάποιος θα μου πει ότι άψογος ήταν και ο Κεφιλής.
Μα εδώ υπάρχει μια τεράστια διαφορά. Ο Ρούτσι έδωσε εξετάσεις στον αγώνα Κόρινθος 06 με τον Π Α Σ Κόρινθο για το Κύπελλο Κορινθίας και η διαιτησία του ήταν άψογη και έτσι βρέθηκε εκτός συστήματος.
Φρόντισε ο Γιώργος Καλλιολιάς να ορίσει δυο επόπτες που είναι πιστοί του συστήματος
Ο ένας είναι ο Καρακάσης που στον αγώνα Κόρινθος 06--Π Α Σ Κόρινθος επικύρωσε το δεύτερο τέρμα του ΠΑ Σ που ήταν δυο μέτρα οφσάιντ
Ο διαιτητής Καρακάσης τον έχουν ορίσει να διαιτητεύσει τέσσερις αγώνες του Π Α Σ. Επομένως έχει βαθιές τις ρίζες ο διαιτητής Καρακάσης

Και υπάρχει και το παρακάτω δημοσίευμα :

Στο κοινοτικό κατάστημα του χωριού Ταρσινά  συνήλθε το διοικητικό
συμβούλιο της ομάδας για να πάρουν απόφαση ποιους θα ψηφίσουν  στις εκλογές . Και η πλειοψηφία τάχτηκε  με το μέρος του κ. Τσιχριτζή. Και σε ερώτηση του αντιπροέδρου  της ομάδας κ. Αναστασίου Πετροπούλου  (που διαφωνούσε μαζί τους) γιατί να ψηφίσουμε εκεί  η πλειοψηφία με  ένα στόμα απάντησαν γιατί  δεν μας τιμώρησε η ένωσης   στα επεισόδια που έγιναν στον αγώνα  με το Ζευγολατιό.
Έψαξα στο αρχείο μου και βρήκα  την εβδομαδιαία αθλητική τοπική εφημερίδα  Κορινθιακά σπορ και διαβάζω
Ο ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΔΕΧΘΗΚΕ ΠΕΤΡΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΟ 1-1 ΓΙΑ ΤΑΡΣΙΝΑ ΚΑΙ ΑΟΖ και διέκοψε τον αγώνα  στο 88 λεπτό χωρίς να τιμωρηθούν τα ΤΑΡΣΙΝΑ 97 όπως  επίσημα δήλωσε η διοίκησης στον αντιπρόεδρο που δεν ήθελε να ψηφίσει την Αναγέννηση του Κορινθιακού ποδοσφαίρου Έτσι εδώ στην Κορινθία κερδίζονται οι εκλογές της ένωσης και γι αυτό δεν δημοσιεύονται και οι αποφάσεις μόνο στην Κορινθία.
Και έτσι χωρίς να το θέλουμε μαθαίνουμε πως κινείται το παρασκήνιο. Και αυτά γινόντουσαν το 2013 από τον κ. Καρακάση. Τώρα που έχουν περάσει πέντε χρόνια δεν  πιάνεται ο διαιτητής αυτός
Ο άλλος επόπτης και αυτός εκλεκτός του συστήματος που με στοιχεία θα σας αποδείξω  αφού η επιτροπή τον θεωρεί ικανό να παίζει επόπτης σ αγώνες του
 Π Α Σ
Να γιατί την Κυριακή όλοι  δρόμοι οδηγούν στο Θώδειο για να μάθουν  όλοι ότι στον αθλητισμό οι Νικητές   βγαίνουν μέσα στους αγωνιστικούς χώρους και όχι στα κοινοτικά καταστήματα