Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Το παραγάδι του Νικηφόρου ψαρεύει Κορινθιακά διαιτητικά Μέρος Β

Μια τεράστια αρνητική διαιτητική "προσωπικότητα" είναι ο Διαιτητής Φραντζής ο οποιος δεν κρύβεται και τα κάνει όλα φόρα παρτίδας. Θυμάμαι τον αγώνα Π Α Σ Κόρινθος -- Αστέρας Δερβενίου που ενώ ο αγώνας  ήταν 0-2 υπέρ του Αστέρα το πήρε επάνω του ο Φραντζής και νίκησε ο Π Α Σ η ομάδα της καρδιάς του παχύσαρκου .Και έχουμε έναν αγώνα Παννεμεατικού με τον Π Α Σ. Στο πρώτο ημιχρόνιο έχει κάνει όργια ο Φραντζής και στο ημιχρόνιο έχει μαζευτεί στο χώρο των αποδυτηρίων οι φίλοι του Παννεμεατικού και τον έβριζαν. Και ενώ περίμενα να διαμαρτυρηθούν οι σφαγιασθέντες και να κληθεί σ απολογία η ομάδα της Νεμέας ούτε γάτα ούτε ζημιά Ούτε ο διαιτητής έγραψε το παραμικρό μα ούτε  η διοίκησης διαμαρτυρήθηκε Αυτή η πονηρή κατάληξη που και ο διαιτητής και η διοίκησης έδειξαν κατανόηση λέγεται συμψηφισμός ότι το χειρότερο για το ποδόσφαιρο. Αλλά έχουμε και συνέχεια που εδώ έχει τεράστια ευθύνη ο Φραντζής γιατί είναι και αστυνομικός υπάλληλος. Στον αγώνα Θύελλα Πετρίου -- Θύελλα Κ Διμηνιού  χάθηκαν δυο δελτία ποδοσφαιριστών της ομάδας του Πετρίου από το χώρο των αποδυτηρίων του διαιτητή. Και το σπουδαιότερο ο κλέφτης άφησε τα αποτυπώματα του στο μισό της ζελατίνας που είχε σχίσει για να πάρει τα δελτία. Και αυτός αντί να φωνάξει την Αστυνομία έδιωξε τον πρόεδρο της ομάδας του Πετρίου και έκανε τον αγώνα Και όλοι το θεώρησαν αυτό φυσιολογικό αφού τίποτα δεν κινήθηκε.

Υπάρχει και ο διαιτητής Ψυχογιός που τον έχω θαυμάσει σε δυο παιχνίδια που παρακολούθησα κατάλαβα ότι μπορεί και ως  κεντρικός αλλά και ως πλάγιος να διαμορφώσει αποτέλεσμα Διαιτητής στον αγώνα Ισθμιακού== Θύελλας Πετρίου  Και να ζωγραφίζει το Πετρί  και ο διαιτητής Ψυχογιός μαζί με τον βοηθό Κλεπετσάνης υποχρέωσαν στην ήττα το Πετρί Και στον αγώνα Ολυμπιακού Λουτρακίου με τον Π Α Σ Κόρινθο ήταν ο πρωταγωνιστής που νίκησε ο Π Α Σ αλλά εδώ από την θέση του βοηθού γι αυτό έχει μεγάλη σημασία