Δευτέρα 22 Ιουνίου 2015

Δεν έχει καμία σημασία τι αξίζεις γιατί είναι αρκετά το ποιόν γνωρίζεις

Ο παρατηρητής του αγώνα κ. Δημόπουλος  Δημήτριος γράφει στην έκθεση του ( που εμείς αποδεικνύουμε με στοιχεία  ότι είναι έκθεση ιδεών και όχι γεγονότων) :
Στο 90+και ενώ το σκορ ήταν 2-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας δίπλα από τον πάγκο μου πήδηξε μέσα στο γήπεδο φίλαθλος της φιλοξενούμενης ομάδας ( ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ) προκειμένου να κινηθεί επιθετικά προς τον διαιτητή της αναμέτρησης κ. ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟ ΓΕΩΡΓΙΟ .
Ταυτόχρονα ένας φίλαθλος του Ολυμπιακού Λουτρακίου πέταξε ένα μπουκάλι νερό με αποτέλεσμα να χτυπήσει τον Α βοηθό Σηκώθηκα από τον πάγκο και έβγαλα έξω τον φίλαθλο ενώ ο κ. Δασκαλόπουλος Γ. είχε σφυρίξει την διακοπή του αγώνα και είχε καλέσει τους βοηθούς του
Κατά την είσοδο του στην φυσούνα και ενώ τους ακολουθούσα πήδηξε μέσα στο γήπεδο ο φίλαθλος της
φιλοξενούμενης ομάδας κ. Βαραβέρης Σάββας και επετέθηκε στους διαιτητές που πήγαιναν στα αποδυτήρια λέγοντας τους

Και ο διαιτητής γράφει στο φύλλο ου αγώνα Στο 90+ λεπτό μετά από επίτευξη τέρματος της γηπεδούχου ομάδος φίλαθλος του Ολυμπιακού Λουτρακίου ο οποίος σε κάθε απόφαση κατά του Ολυμπιακού μας αποδοκίμαζε έριξε ένα μπουκάλι γεμάτο με νερό  0,50 CM προς τον Α βοηθό τον οποίο τον πέτυχε στο δεξί πόδι και τον τραυμάτισε  ελαφρά. Έκανα προσωρινή διακοπή του αγώνα. Για 8 λεπτά. Πηγαίνοντας στα αποδυτήρια διότι φίλαθλοι του Ολυμπιακού Λουτρακίου  προσπάθησαν να εισέλθουν εντός του αγωνιστικού χώρου. Αλλά και για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον πρώτο βοηθό διαιτητή.»
Μετά την λήξη του αγώνα και καθώς αποχωρούσαμε από τον αγωνιστικό χώρο ο ποδοσφαιριστής τις φιλοξενούμενης ομάδος Κολλιάκος Παντελής κινήθηκε απειλητικά εναντίον μας χωρίς όμως ν α καταφέρει να μας πλησιάσει διότι τον κρατούσε ο προπονητής του Πέρρας Αναστάσιος. Ο εν λόγω ποδοσφαιριστής απευθυνόμενος προς τον προπονητή του  του είπε άσε με να τους γ…ω

Προσπαθώντας να μπούμε στη φυσούνα οπαδός της φιλοξενούμενης ομάδος Βαραβέρης  Σάββας μου επιτέθηκε τραβώντας με από την φανέλα και προσπαθώντας να μου ρίξει κλοτσιές  και μπουνιές ρίχνοντας με στο έδαφος Εκείνη την στιγμή μου έκοψε το καλώδιο της ενδοεπικοινωνίας και σπάζοντας την σημαία του Α βοηθού .»

Σχολιασμός Νικηφόρου

Ο Παρατηρητής όπως μόνοι σας διαπιστώνετε γράφει ότι όλα αυτά έγιναν στο 90 λεπτό ενώ ο διαιτητής τα διαχωρίζει τα γεγονότα . Και ο κ. Δημόπουλος που δεν έχει την δυνατότητα να γράψει μια έκθεση για κάποια επεισόδια μας τον παρουσιάζουν για πρόεδρο της γενική συνέλευσης της Κορίνθου. Και το σπουδαιότερο χωρίς να είναι μέλος της Κορίνθου το 2014 Και έτσι ακολουθεί  και αυτός το δόγμα Δεν έχει σημασία τι αξίζεις αλλά ποιον γνωρίζεις Και ο κ. Δηυμόπουλος είναι ο εκλεκτός του κ Τσιχριτζή ΄που όλες οι πόρτες είναι ανοικτές και επομένως ότι θέλεις μπορεί να γράφεις